Falzonal

Dachy aluminiowe Prefa

Pod względem stopu, wytrzymałości i powłoki to lakierowane aluminium w formie taśmy zostało specjalnie przystosowane do zastosowania w obróbce blacharskiej. Doskonale nadaje się do najróżniejszych rodzajów rąbków – i może być indywidualnie łączone z materiałami takimi jak drewno, szkło czy stal.

Umożliwia realizację deszczoodpornych, wentylowanych konstrukcji dachowych i ściennych pojedynczych lub podwójnych, jak również kompleksowych projektów elewacyjnych.

Falzonal® jest dostępny w wielu kolorach i powierzchniach: od kolorów prostych poprzez metaliki aż po po odcienie miedzi, cynku lub tytanu.

 • Duży wybór kolorów
 • Powłoka z PVDF (80/20) — odporna na działanie promieni UV i nieszkodliwa dla środowiska
 • Odporność na korozję powodowaną przez skropliny
 • Łatwa obróbka, duża obciążalność
 • Stop, mechaniczne właściwości i pokrycie zostały dopasowane do techniki falcowania
 • Falzonal® jest niepalny (A1)
 • Brak odpadu z metali ciężkich

  Metody falcowania

  Lakierowane taśmy aluminiowe można bez problemu giąć profilowo, ciąć, piłować, zaginać, zawijać, zaokrąglać, wiercić nitować i kleić. Falzonal® można łączyć indywidualnie z innymi materiałami, takimi jak drewno, szkło lub stal.

  Od wygiętych dachów łukowych po ostrokątne lukarny czy wykusze, od wierzchołka wieży kościoła po wielkopowierzchniowe poszycie elewacji: Falzonal® oferuje wiele możliwości indywidualnego kształtowania dachów i ścian.

Dane techniczne:
Materiał Aluminium o gr. 0,7 mm
Wierzch: Z lakierowanego stopu aluminium
Spód: Lakier ochronny
Wymiary: Grubość: 0,7 mmSzerokość: 600 mm / 1200 mmOdstęp między rąbkami: 53 cm
Ciężar: Taśma blaszana: 1,89 kg/m²około 2,2 kg/m² powierzchni dachu w przypadku FALZONAL 600
Ochrona przeciwpożarowa Zgodnie z EN 13501-A1 Falzonal ® jest niepalny, a produkty spalania zgodnie z DIN 4102 są nieszkodliwe z medycznego punktu widzenia